Haber ve Duyurular
Döviz Kurları
E-Bülten
Hava Durumu
Anket
Aktif anket yok !
Hızlı İletişim
Stor Perde Temizliği ve Bakımı

Stor perdeler kullanıldığı mekan çok tozlu olmadığı sürece kolayca toz ve leke tutan perdelerden değildir. Kumaşın sertleşmesi için kullanılan apre tozun ve kirin kumaşa nüfuz etmesini engeller. Haftada yapılacak normal toz alma işlemi uzun süre temiz kalmasını sağlar. Nemli bir bezle rahatlıkla silinebilir. Stor perdenin üzerinde oluşan ufak lekeler ise kurşun kalem silgisi ile yok edilir.

Stor perdelerde yıkanabilen kumaş %100 polyester ile imal edilendir. Polyester kumaş da 4-5 yıllık kullanımı süresince en fazla 2-3 kere yıkanabilir. Fazla yıpratılmadan bir zemine serilir ve köpüklü süngerle temizlenir. Ve bu işlem esnasında perdenin kırılmamasına özen göstermek gerekir.

Stor perdeleri özel bir sistemle temizleyen firmalar bulunmaktadır. Temizleme ihtiyacı doğduğunda mekanizmanın sökülmesi-takılması ve temizlenmesi için bu firmalardan yardım almak en doğrusudur.

Dekoratif Perde

© 2012 Dekoratif Perde Sistemleri Dekorasyon Tekstil San. Tic. Ltd. Şti. | +90 352 221 21 53 | KAYSERİ - Tüm Hakları Saklıdır.